Bagażnik na dachu to widok, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Zdecydowanie ułatwia on nam przewożenie różnych rzeczy. Najczęściej widzimy bagażniki w okresie wakacji lub ferii zimowych. Wówczas wiele osób montuje bagażniki szykując się na wyjazd. Wybierając bagażnik samochodowy musimy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Nie tylko cena

Zamontowany bagażnik samochodowy ma dachu, to bardzo ważny element w czasie jazdy. Wpływa on na nasze bezpieczeństwo, dlatego musimy być pewni, że nas nie zawiedzie. Kupując bagażnik samochodowy nie warto jest kierować się tylko i wyłącznie jego ceną. Nie jest to dobry kierunek.

Po pierwsze musimy ustalić rozmiar bagażnika jaki nas interesuje. Dzięki temu uzyskamy konkretne wymiary. Naturalne jest, że im większy będzie kufer i szerszy, tym większą będzie miał pojemność. Jeżeli np. zdecydujemy się na wąski bagażnik, to będziemy mogli obok postawić rowery.

W przypadku samochodów takich jak kombi, bagażnik nie może sięgać zbyt daleko do tyłu, bo wówczas nie będziemy w stanie otworzyć klapy od bagażnika.

Montaż bagażnika

Kolejną ważną sprawą jest sposób w jaki montowany jest boks na dachu. Do wyboru mamy montowanie na belkach oryginalnych lub specjalne dopasowanych. W jednym i drugim wypadku montaż jest łatwy. Zazwyczaj nie planujemy częstego ściągania i montowania boksu, dlatego nie musimy zwracać zbyt dużej uwagi na jego zakładani. Może to być dla nas ważne w sytuacji jeżeli często ściągamy bagażnik dachowy.

Obecnie zdecydowana większość patentów do mocowanie bagażników do belek pozwala na bardzo szybki montaż bagażnika dachowego.

Teraz już wiecie na co zwracać uwagę podczas wyboru bagażnika.