Jaką wybrać stolarkę okienną? Drewnianą, a może z tworzywa sztucznego? Z takim dylematem mierzy się każdy, kto buduje dom czy też zamierza wymienić okna na nowe. Zarówno jeden, jak i także drugi typ stolarki ma mocne strony, ale w wielu aspektach okna PCV nie mają sobie równych. Z jakich względów warto na nie się zdecydować?

Na pewno profile, które są wykorzystywane do produkcji są lekkie. Są w związku z tym niesamowicie łatwe w montażu oraz także w transporcie. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Trudno jest je uszkodzić mechanicznie, jak i także chemicznie. Poza tym się nie wypaczają tak jak drewno oraz nie chłoną wilgoci, zatem nie tworzą w żadnym wypadku środowiska, które sprzyja rozwojowi grzybów oraz pleśni.

Okna PCV Wrocław chociaż lekkie, są niesamowicie solidne, dobrze znoszą wszelkie obciążenia oraz eksploatację długotrwałą. Do ich produkowania wykorzystywane są materiały o dosyć wysokiej trwałości, toteż znaczna większość wyrobów dostępnych na rynku zachowuje swoje użytkowe właściwości przez dwadzieścia, trzydzieści, a nawet przez pięćdziesiąt lat.

Okna PCV wrocław są na pewno tańsze od okien drewnianych, a przy tym znoszą lepiej od nich działanie bardzo szkodliwych pogodowych warunków. Ich ceny w porównaniu do innych wyrobów są w rzeczywistości niższe o jakieś dziesięć do piętnastu procent. Do tego wykazują pewną niewrażliwość na mrozy, promieniowanie UV, wysokie temperatury, nie szkodzą im opady deszczu, śniegu czy też silne podmuchy wiatru. Są niepalne. Do tego nie odbarwiają się, ich powierzchnia pozostaje gładka pomimo lat i nie odchodzi z nich kompletnie farba.