Aby wybrać dobry generator wodoru do wody, to musimy przede wszystkim skoncentrować się na jakości wody generowanej. Ma to znaczenie kluczowe. Nie możemy zapominać, że kupujemy generator wodoru do wody po to, aby pić wodę mocno nasyconą wodorem, a nie jakąś ciesz o bardzo słabych właściwościach.

Oczywiście m stężenie wodoru w wodzie większe, tym lepiej. Powinniśmy zwrócić uwagę na samą warto ppb. Powinna ona być o wiele powyżej tysiąca.

Na pewno generator wodoru do wody powinien być możliwie jak najmniej kłopotliwy w samym użytkowaniu. Oczywiście powinniśmy go od czasu do czasu czyścić, ale dobrze, jeśli nasze urządzenie będzie także wyposażone w system automatyczny czyszczenia.

Dobrej klasy generator wody posiadać powinien także certyfikaty. To właśnie one świadczą o tym, że został on w sposób dokładny przetestowany przez niezależne oraz jednocześnie bardzo prestiżowe laboratoria. Przykładem takowej weryfikacji jest sam certyfikat elektronicznego bezpieczeństwa, a więc certyfikat testu SGS.

Gdy wybieramy generator, to musimy zwrócić szczególną uwagę na pojemność. Jeśli używać go będzie tylko i wyłącznie jedna osoba, to pojemność nie musi być wcale zbyt duża. I tak jedynie mamy kilkadziesiąt minut na wypicie wody z generatora, ponieważ ona traci swoje właściwości. Jednak, gdy wodę piło będzie więcej osób, to postawmy na nieco większe urządzenia. Jest to bardzo ważna uwaga dla wszystkich osób, które właśnie stoją przed zakupem odpowiedniego generatora. Na pewno takich osób jest w tym gronie sporo, a więc wszelkie powyższe wskazówki okażą się cenne.