Kiedy nadchodzą chłodne dni, dzieci siedzące bez ruchu w wózku często zaczynają marznąć. Każda mama wie jak ważne jest noszenie ze sobą kocyka w razie spadku temperatur. Jest to szczególnie ważne, kiedy maluch zasypia i wtedy organizm inaczej odbiera temperatury. Jaki więc kocyk do wózka wybrać, by ochronić dziecko przed słotą czy mrozem?

Kocyk na jesienne dni

Kiedy na dworze nie ma jeszcze temperatur, warto sięgnąć po kocyki z naturalnych tkanin. Dobrym pomysłem będzie na przykład kocyk do wózka wykonany z mieszanki bawełny i bambusa. To tkaniny przewiewne, pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza, zatem niecko nie powinno się spocić czy przegrzać. Taki materiał jest też miękki i przyjemny w dotyku.

Z kolei na chłodniejsze jesienne dni można już wybrać kocyk do wózka składający się z bawełny połączonej z minky. To modele nie tylko pięknie się prezentujące, ale przede wszystkim cieplejsze i dobrze chroniące dziecko przed słotą. Minky to materiał bardzo delikatny, dlatego wiele mam uwielbia ten rodzaj polaru.

Jaki kocyk do wózka będzie odpowiedni zimą?

W zimie najczęściej obecny jest mróz, a do tego silny wiatr i opady śniegu. Takie temperatury mogą skutecznie dokuczać maluchom pozostającym bez ruchu w wózku. Aby je dobrze chronić przed warunkami pogodowymi, warto wybrać kocyk do wózka z miękkim wypełnieniem, który jest ciepły, ale nie przegrzeje dziecka. Dlatego bardzo ważne jest czytanie składu surowcowego wybranych modeli okrycia.

Najlepiej też wybrać taki kocyk do wózka, który ma wypełnienie antyalergiczne i bezpieczne w kontakcie z maluchem. Produkt powinien być zaopatrzony w certyfikat Oeko-Tex Standard 100, jeżeli zawiera w składzie bawełnę.