Dobry oczyszczacz powietrza to metoda na kłopoty uczuleniowców cierpiących zarówno na okolicznościowy katar sienny, jak również na całoroczną alergię wziewną. Dobry oczyszczacz powietrza poradzi sobie z prawie dowolnym alergenem, szczególnie z pyłkami oraz roztoczami, posłuży także przy nadwrażliwości na sierść zwierząt. Oczyszczacz powietrza to w wypadku alergii wziewnej już nie zachcianka, jednak wręcz nieodzowność. Filtrowanie powietrza z alergenów pozwoli uczuleniowcom ograniczyć tak skomplikowane symptomy nadwrażliwości, jak uczuleniowy nieżyt nosa, kaszel, duszności oraz kłopoty z oddychaniem.

Jak funkcjonuje dobry oczyszczacz powietrza?

Funkcjonowanie oczyszczacza nie jest złożone oraz co do zasady przywodzi pracę znanych wszystkim klimatyzatorów. Zasysane poprzez rotor powietrze z wnętrza pomieszczenia idzie poprzez postawione w oczyszczaczu filtry aby przefiltrowanym wydobyć się na zewnątrz. Ważnym aspektem zaopatrzenia oczyszczacza są wykorzystane w nim filtry i systemy wspierające filtrację, jakie odpowiadają za jakość powietrza wydmuchiwanego.

Efektywność oczyszczacza powietrza dobierana do pojemności wnętrz

Efektywność to wartość, jaka oddziałuje na efektywność czyszczenia powietrza w poszczególnym miejscu. Jest to parametr oferowany poprzez wytwórcę oraz okazuje się go w metrach kwadratowych. Należy natomiast pamiętać, iż ważna jest pojemność wnętrza (wyrażana w m3), więc wymiar przyjmujący także wielkość ścian. Zakładana efektywność dotyczy zwykłych budynków, więc gdzie ściany mają 2,5 metra. Jeżeli ściany są większe należy przemyśleć o oczyszczaczu o większej efektywności. Efektywność oczyszczacza narasta wraz z ceną.